Të gjithë jemi të lidhur me sende të caktuara dhe ndonjëherë kjo nuk ka asnjë shkak.

Në raste të caktuara, e lidhim nevojën për një send me një situatë që na ka ndodhur kur e kemi pasur me vete.

Objekte të caktuara ndikojnë në jetën tonë, por jo secili mund të mbajë ç’ti shkrepet në kokë! Nëse nuk rrini dot pa bizhutë apo gjërat tuaja të preferuara, por hidhini një sy sendeve që ju tregojnë yjet.

Dashi – Çelësi

Demi – Numri 7

Binjakët – Zarat

Gaforrja – Nusepashka

Luani – Gurë të çmuar

Virgjëresha – Syri i keq

Peshorja – Trekëndëshat

Akrepi – Patkua

Shigjetari – Këmbë lepuri

Bricjapi – Katër gjethe

Ujori – Gjinkalla

Peshqit – Pendë

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook