Është një ndër çiftet më të përfolura në botën e showbizit.

Por Gerard Pique dhe Shakira edhe pse kanë shumë vite bashkë dhe dy fëmijë Milan dhe Sasha ato nuk e kanë kurorëzuar akoma dashurinë e tyre në martesë.

Së fundmi këngëtarja e njohur ka treguar motivet pse nuk ka dëshirë të ketë një dasëm.

‘Martesa më tremb shumë. Nuk dua të më shikojë si grua.Preferoj të më shikoj si e vajza e tij, si e dashura. Pak a shumë si ‘fruti i ndaluar’ ka shpjeguar Shakira.

Më pas këngëtarja ka treguar dhe për fillimet e saja me Pique.

‘Unë nuk kam qënë ndonjëherë tifoze futbollli kështu që në fillim nuk e dija se kush ishte Pique. Por kur e pashë në video mendova: Ky djalë qenka shumë i bukur’. Dhe më vonë dikush vendosi dhe na prezantoi’ kujtoi me nostalgji këngëtarja fillimet e saja me Pique.