Liverpuli është ngjitur përkohësisht në krye të Premier League falë fitores 2-0 ndaj Fulham. Fitoren ja dha goli i Salah në minutat e fundit të pjesës së parë dhe Shaqiri finalizoi në fillimin e pjesës së dytë të ndeshjes.

Kaq është mjaftuar për të ngritur ekipin dhe për të marrë tre pikë të rëndësishme në garën për titull. Kjo i shton peshën, futbollistit shqiptar Xherdan Shaqiri, në ekip.