Te Fundit

Shendet/Lifestyle

Çaj kamomili dhe lavandë, kura e gjumit të patrazuar

Lavanda ofron një sërë vlerash të rëndësishme mjekësore falë 150 përbërësve aktivë që luftojnë mikrobet, bakteret dhe radikalet e lira. Kjo bimë ka efekt qetësues...

Mjaltë, shegë, limon dhe xhenxhefil, shurupi më i mirë...

Sistemi imunitar ka nevojë për të gjithë mbështetjen e mundshme që të përballojë me sukses sfidat dimërore siç janë gripi dhe e ftohura. Mbështetja për...

Çfarë duhet të hani në dhjetor, më të shëndetshmet...

Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e të pjekur...

Dridhja e gishtave, shkaqet dhe trajtimet natyrale që ju...

Muskujt dhe gjymtyrët e njeriut, kaplohen nga të dridhurat, shpesh të pavullnetshme. Këto të dridhura, vërehen edhe tek gishtat, gjë që shkakton shqetësim, për vetë...

Barishtet e karrotave për zemrën, veshkat dhe kockat

Keni dëgjuar për barishtet e karrotave? Janë ato bishtat e gjatë që formojnë një mburojë të gjelbër mbi karrotë. Shumë prej konsumatorëve preferojnë t’i...

Tre trajtime me të bardhë vezësh për një lëkurë...

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli e vapa përvëluese kalojmë tek...

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme