Ballina Shendeti 5 gjërat të cilat shkatërrojnë ngadalë marrëdhëniet në çift

5 gjërat të cilat shkatërrojnë ngadalë marrëdhëniet në çift

SHPËRNDAJE

Të kesh një marrëdhënie afatgjatë dhe të shëndetshme kërkon shumë punë dhe mbi të gjitha shumë tolerancë.

Të qënit posesiv është një nga gjërat më të këqija që mund të ketë një marrëdhënie. Por jo vetëm ky faktor është vrasës i lumturisë.

Sipas ekspertëve ekzistojnë 5 veprime të cilat mund t’ju shkaktojnë një ndarje të dhimbshme dhe pa kthim mbrapa. Ja cilat janë gjërat që nuk duhet të bëni kurrë:

  1. Të folurit shumë në telefon apo aplikacione virtuale. Kuptojeni që bisedat e realizuara nëpërmjet paisjeve teknologjike janë burim konfliktesh. Shmangini sa më shumë.
  2.  Mos të gjeni dot gjuhën e përbashkët. Nëse të dy i flisni njëri-tjetrit në mënyrat e gabuara konfliktet sa vijnë e shtohen dhe ndarja është e pashmangshme. Përpiquni të gjeni metodat e duhura për njëri-tjetrin dhe kujtohuni që toleranca është mbi të gjitha.
  3. Të mos kënaqeni asnjëherë. Kjo kthehet në shqetësim për partnerin respektiv deri në pikën që do i vini në maj të hundës dhe do lodhet së qëndruari me ju. Vlerësojeni parterin edhe për gjërat më të vogla që bën.
  4. Krahasoni marrëdhënien tuaj me atë të të tjerëve. Boll u ndikuat nga postimet e instagramit dhe jeta e çifteve të tjera. Shijoni tuajën, pasi asgjë nuk është ashtu siç duket. Të gjithë çiftet janë të ndryshëm.
  5. Mos lejoni magjinë të zhduket. Sigurisht që nuk do jetë si në fillim, por herë pas here bëni gjëra të veçanta së bashku, edhe pas disa vitesh. Asnjëherë mos e lini pas dore partnerin, edhe këto janë gjëra të rëndësishme.  

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakTopalli akuzon: Organet e vetingut produkt i marrëveshjes PS-PD, ja si i përgjigjet Rama
Artikulli tjetërRama i përvishet Metës: Përfshirja e Presidentit, e vetmja çudi e kësaj fushate