Ballina Shendeti 5 ushqimet më pikante që duhet të konsumoni gjatë verës (FOTO)

5 ushqimet më pikante që duhet të konsumoni gjatë verës (FOTO)

Këto janë 5 nga ushqimet më pikante që duhet të konsumoni këtë verë.

Portali britanik “the Guardian” ka ndërmarrë një projekt pune për të informua lexuesit e saj se cilat janë 20 ushqimet të cilat duhet të konsumoni këtë verë.

Aty mund të gjeni edhe recetat se si ti bëni keto ushqime si një kuzhinier profesionist.

Ja pesë prej tyre:

1.Biftek zgare me vezë

 

2.Krep me mollë, shurup paneje dhe krem vaniljeje

3.Oriz i skuqur me speca, kastravec dhe vezë

 

4.Krepa me manaferra dhe mjaltë

5.Supë e stilit aziatik