Ballina Shendeti 5 ushqimet më pikante që duhet të konsumoni gjatë verës (FOTO)

5 ushqimet më pikante që duhet të konsumoni gjatë verës (FOTO)

SHPËRNDAJE

Këto janë 5 nga ushqimet më pikante që duhet të konsumoni këtë verë.

Portali britanik “the Guardian” ka ndërmarrë një projekt pune për të informua lexuesit e saj se cilat janë 20 ushqimet të cilat duhet të konsumoni këtë verë.

Aty mund të gjeni edhe recetat se si ti bëni keto ushqime si një kuzhinier profesionist.

Ja pesë prej tyre:

1.Biftek zgare me vezë

 

2.Krep me mollë, shurup paneje dhe krem vaniljeje

3.Oriz i skuqur me speca, kastravec dhe vezë

 

4.Krepa me manaferra dhe mjaltë

5.Supë e stilit aziatik

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakPas Elvanës, edhe Kida drejt tregut ndërkombëtar muzikor, bashkëpunim me Dj francez (VIDEO)
Artikulli tjetërVasili shpërthen ndaj Ramës: T’i tregojmë vendin këtij të çmenduri që na qeverisi për 4 vjet