Ballina Kuriozitet 8 arsye pse duhet të dëgjoni muzikë para se të flini

8 arsye pse duhet të dëgjoni muzikë para se të flini

SHPËRNDAJE

Përveçse na qetëson, na bën të lumtur dhe na motivon në palestër, muzika është e mirë dhe për shëndetin kur dëgjohet para fjetjes.

Është dëshmuar edhe shkencërisht që muzika sjell përfitime të pabesueshme shëndetësore.

Më poshtë janë 8 të mira shëndetësore që sjell dëgjimi i muzikës para se të flini, gjëra të cilat do t’ju bëjnë ta dëgjoni këngën e preferuar çdo natë para se të flini.

  1.  Dëgjimi i muzikës para gjumit përmirëson cilësinë e gjumit.
  2.  Zvogëlon stresin.
  3.  Rrit disponobilitetin.
  4.  Zvogëlon apetitin.
  5.  Rrit nivelin e përqendrimit.
  6.  Ndikon në përmirësimin e kujtesës.
  7.  Normalizon shtypjen e gjakut
  8.  Përmirëson funksionimin e sistemit imunitar

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakLamtumirë Real Madrid, ja çfarë ka bërë Ronaldo në Instagram (FOTO)
Artikulli tjetërEdhe Chris Brown i bashkohet fushatës së LSI-së (FOTO)