Ballina Kuriozitet Doli mënyra e thjeshtë për seks të sigurtë, jo më prezervativi “i...

Doli mënyra e thjeshtë për seks të sigurtë, jo më prezervativi “i bezdisur”

Nuk duhet të harrojmë se prezervativi është mënyra më e mirë për të shpëtuar nga ndonjë sëmundje seksualisht e transmetueshme apo ndonjë shtatzani e pa dëshiruar.

Por mos u shqetësoni, një metodë tjetër do ta zëvendësojë prezervativin. Ky produkt do të lancohet në fillim të muajit prill dhe do të jetë në formën e një xheli, i cili do të aplikohet tëk shpatullat e meshkujve.

Ky lloj xheli do të thithet për disa minuta nga lëkura dhe efekti i tij do të zgjasë 72 orë.

Menjëherë pas aplikimit të këtij produkti do të absorbohen dy hormone sintetike, testosterone dhe progestin, bllokohen testet nga prodhimi i testosteronit të mjaftueshëm për të prodhuar nivele normale të spermës.

Ky zbulim synon më shumë barazi mes meshkujve dhe femrave në të gjithë botën.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook