Ballina Receta Humbisni 10 kilogram në vetëm 2 javë! Dieta e thjeshtë me vezë...

Humbisni 10 kilogram në vetëm 2 javë! Dieta e thjeshtë me vezë të ziera

Doni të humbisni peshë? Nutricionistët dhe ekspertët e shëndetit në gjithë botën rekomandojnë kosumimin e vezëve të ziera për të rënë 10 kilogram nga pesha për 2 javë.

Ndiqni hapat më poshtë:

Dieta 2 javore

Java 1

-E hënë:
Për mëngjes- fruta dhe 2 vezë të ziera.

Për drekë- fruta dhe 2 feta bukë.

Për darkë- sallatë dhe pulë e gatuar.

-E martë:
Për mëngjes- fruta dhe 2 vezë të ziera.

Për drekë- sallatë jeshile dhe pulë e gatuar.

Për darkë- 2 vezë të ziera, sallatë dhe një portokalle.

-E mërkurë:
Për mëngjes- fruta dhe 2 vezë të ziera.

Për drekë- djath me yndyrë të ulët, një fetë buke dhe një domate.

Për darkë- sallatë dhe pulë e gatuar.

-E enjte:
Për mëngjes- fruta dhe 2 vezë të ziera.

Për drekë – fruta.

Për darkë – sallatë dhe pulë të zierë.

-E premte:
Për mëngjes- fruta dhe dy vezë të ziera

Për drekë- perime të ziera dhe 2 vezë të vezë.

Për darkë- peshk të zgarës dhe sallatë.

-E shtunë:
Për mëngjes- fruta dhe dy vezë të ziera.

Për drekë- fruta.

Për darkë- sallatë dhe pulë të pjekur.

-E diel:
Për mëngjes- fruta dhe dy vezë të ziera.

Për drekë- permie të ziera me pulë dhe sallatë domate.

Java e dytë

-E hënë:
Për mëngjes – fruta dhe 2 vezë të ziera.

Për drekë – pulë dhe sallatë.

Për darkë – 2 vezë të ziera, sallatë dhe një portokall.

-E martë:
Për mëngjes – fruta dhe 2 vezë të ziera.

Per perime drekese – perime te derdhura dhe 2 vezë te zeza.

Për darkë – peshk dhe sallatë barbeque.

-E mërkurë:
Për mëngjes – fruta dhe 2 vezë të ziera.

Për drekë – sallatë dhe pulë të gatuar.

Për darkë – 2 vezë të ziera, sallatë dhe një portokall.

-E enjte:
Për mëngjes – fruta dhe 2 vezë të ziera.

Për drekë – djathë me yndyrë të ulët, 2 vezë të ziera dhe perime të ziera.

Për darkë – sallatë dhe pulë të pjekur.

-E premte:
Për mëngjes – fruta dhe 2 vezë të ziera.

Për drekë – sallatë me ton peshku.

Për darkë – sallatë dhe 2 vezë të ziera.

-E shtunë:
Për mëngjes – fruta dhe 2 vezë të ziera.

Për drekë – sallatë dhe pulë të gatuar.

Për darkë – fruta.

-E diel:
Për mëngjes – fruta dhe 2 vezë të ziera.

Për drekë dhe darkë – pulë dhe perime të pjekura.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookPunonin si prostituta në lokalin e natës, ndalohen nga policia 8 shqiptare dhe 3 serbe

Meta pret trupin diplomatik në Tiranë: Integrimi në BE, do të ishte një ngjarje historike…

FOTO/ 23 vjeç dhe aksioner në 2 kompani, kjo është “bisha” e bardhë e djalit të Vangjush Dakos

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për qytetin e Kukësit, ja për çfarë bëhet fjalë

“Pse më ngacmove motrën”, shqiptari vret bashkëatdhetarin, gjykata…

Policia jep detaje rreth arrestimit të Gazmir Xhurxhit, mori 17 milionë duke…

HARTA/ Publikohet lista me “100 Fshatrat Turistike”, spikat Lazarati

Ndahet nga jeta Jonuz Musliu, Meta shpreh ngushëllime

Ndarja nga jeta e komandanti të njohur kosovar, Luan Rama ngushëllime familjarëve

Bënte kërdinë duke vjedhur, arrestohet “skifteri” në Berat

Artikulli paraprakParalajmërimi i Boçit: Arsimi dhe fëmijët tanë duhen shpëtuar
Artikulli tjetër“Sulltan Kazani” i politikës shqiptare, ky kryeministër me nallona dhe opinga nuk po kursen askënd