Ballina Shendeti Ja çfarë duhet të bëni menjëherë pasi digjeni

Ja çfarë duhet të bëni menjëherë pasi digjeni

Sot, do të ndajmë me ju përbërësin e vetëm, që duhet të aplikoni në lëkurë në raste djegieje.

E bardha e vezës është e pasur me aminoacide, vitamina B, E dhe D si dhe është e njohur për efektin rigjenerues për qelizat e lëkurës.

Mjafton të ndani të verdhën nga e bardha dhe me këtë të fundit të lyeni lëkurën ku jeni djegur dhe do të shihni që nuk do të keni asnjë inflamacion apo përkeqësim, përkundrazi.

Kjo është ndihma e pare, pasi në raste të djegies së shkallës së dytë duhet të kërkoni ndihmë të specializuar.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook