Ballina Shendeti Ja çfarë efekti ka soda e bukës në trupin tuaj

Ja çfarë efekti ka soda e bukës në trupin tuaj

Soda e bukës është padyshim përbërësi më i zakonshëm i përdorur, për shkak të përfitimeve të shumta që ka.

Në këtë artikull, ju mund të zbuloni sesi të përshpejtoni proçesin e humbjes së peshës për të arritur qëllimin tuaj edhe më shpejt. 

Sekreti është që të përfshini pak sodë buke në dietën tuaj.

Këtu është 1 recetë e lehtë që ju mund ta vini në zbatim që nga ky moment:

Sodë buke me lëng limoni

Përbërësit:

½ filxhan çaji me ujë

1 lugë çaji me sodë

½ filxhan çaji me limon

Udhëzime:

Kjo është shumë e lehtë për t’u përgatitur. Merrni një gotë ujë dhe pastaj vendosni pak sodë në të. Trazojeni mirë derisa soda të tretet plotësisht dhe më pas shtoni lëngun e limonit.

Pijeni çdo ditë, 20 minuta para se të konsumoni mëngjesin.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook