Ballina Kuriozitet Katër arsyet përse nuk po e harroni dot ish-in tuaj

Katër arsyet përse nuk po e harroni dot ish-in tuaj

SHPËRNDAJE

Plagët që mbeten nga lidhja e kaluar nuk do mund të zhduken kollaj, ato duan kohën e tyre dhe hapsirën e tyre dhe mund të zgjasin 1 javë, disa muaj ose dhe vite të tëra.

Eksperti i lidhjeve Patrick Wanis na thotë se gjashtë janë arsyet përse nuk po mundeni ta harroni ishin tuaj dhe ne ju sjellim 4 prej tyre që janë zbuluar deri tani.

Ndërlidhjet e kujtimeve…

Nëse i ndërlidhni mendimet pozitive apo i ndërlidhni gjërat si ushqimi i preferuar, muzika apo restauranti me ish-in tuaj, atëherë do të ndjeni pendim dhe padyshim se s’do ta harroni atë.

Zbrazëtia emocionale

Pas një ndarje mund të ndjeheni e humbur dhe konfuze, si dhe nuk e dini se çfarë dëshironi. Mund t’ju duket tërheqës mendimi për t’iu kthyer dikujt të sigurt, shprehitë e të cilit i dinit, por duhet t’i refuzoni kësaj ndjenje.

Vetëbesimi i ulët

Sa shumë iu pëlqen vetja dhe sa e rëndësishme ndjeheni mund të ketë ndikim në atë se si ndjeheni për ish-in tuaj. Nëse mendoni se askush tjetër nuk do t’ju dojë, atëherë padyshim se do të dëshironi t’iu ktheheni ish-it.

Stresi apo dëshira për të qenë pranë dikujt

Ju do të ndjeheni e stresuar pas një ndarje dhe do të dëshironi të riktheheni në gjoksin e ish-it vetëm se është mirë të jeni në gjoksin e dikujt.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakFOTO/ Më në fund përfundon, shikoni si duket bulevardi i ri i Tiranës
Artikulli tjetërVideo/ Bëhen publike pamjet e sherrit mes kreut të FRESSH dhe kandidatit të LSI në Gramsh