Ballina Shendeti Këto ushqime ju zbukurojnë fytyrën

Këto ushqime ju zbukurojnë fytyrën

Jemi mësuar të shohim reklama të shumta për kremra antiplakje që premtojnë t’ju japin lëkurë të re. Disa mund t’i kenë blerë e të tjerë jo, pasi edhe kushtojnë shumë.

Por të gjitha femrave që nuk kanë blerë kremrat, por edhe atyre që i përdorin ato, në ndihmë u ka ardhur një nutricioniste angleze. Ajo është Lily Soutter dhe ka zbuluar se çfarë duhet të hani në mënyrë që të mos keni probleme me rrudhat.

Soutter tregon për “Daily Mail” ushqimet dhe pijet që u duhen të gjitha femrave. Nga patatja e ëmbël e deri te kivi, ja cilat janë ushqimet që duhet të konsumoni për të mos patur rrudha.

  • Kivi
  • Salmon
  • Patate e ëmbël
  • Perime jeshile
  • Çaj jeshil

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook