Ballina Receta Mos e humbisni/ Receta më e mirë e bukës për diabetikët, e...

Mos e humbisni/ Receta më e mirë e bukës për diabetikët, e vetmja

Për të gjithë ju që keni probleme me diabetin, kjo recetë buke është më e mira që mund të gatuani.

Njihuni me përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes.

Përbërësit:

1 qese e vogël maja
½ litër ujë i ngrohtë
500 gram miell hikërror
1 lugë çaji kripë
1 lugë çaji sheqer
3 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja:

 1. Hidhni miellin në një enë të madhe. Shtoni më pas majanë, kripën, sheqerin dhe vajin e ullirit.

 2. Shtoni gradualisht ujin e ngrohtë dhe miksojeni ngadalë. Punojeni brumin mirë dhe më pas lëreni të vijë për 40 minuta. Ngrohni furrën fillimisht në temperaturën 250 gradë Celcius.

3. Hidheni brumin në tavë dhe vendoseni në furrë. Piqeni për 45 minuta në temperaturën 200 gradë Celcius.
  

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook“Gjyqi shndërrohet në ring”, dy shqiptarët ‘rebelohen’ ndaj trupit gjykues

Gruas shkodrane i ikën “tepeleku i kokës”, i prish ballkonin komshiut për të futur…

FOTO/ Humb kontrollin e automjetit, plagoset rëndë 20-vjeçarja shqiptare, nënë e tre fëmijëve

Kryemadhi vijon me sulmet: Rama po u bën shqiptarëve, atë që nuk ua bënë otomanët për 500 vite

Sinoptikanët japin alarmin: Në fundjavë rikthehet rreziku i përmbytjeve, ja zonat që mund të preken

FOTO/ Kishin fshehur drogën në qeset e plehrave, si u shkatërrua banda shqiptare në Itali (Emrat)

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Politikanët e korruptuar janë të tmerruar, shumë shpejt do vulosin fundin e tyre

Publikohen fotot e projektit, ja si do të duket Aeroporti i Vlorës

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Skënderbuçi i Spiropalit nuk vendosi një tufë lule tek përmendorja e Skënderbeut

Rrëzohet nga dritarja e shkollës, adoleshentja dërgohet me urgjencë në spital

Artikulli paraprakPesha juaj ideale sipas gjatësisë
Artikulli tjetërItali/ Aksidenti tragjik, shuhet e gjithë familja