Ballina Shendeti Mrekullitë që arrin të bëjë pasta e dhëmbëve, ilaç më vete!

Mrekullitë që arrin të bëjë pasta e dhëmbëve, ilaç më vete!

Pasta e dhëmbëve nuk është e nevojshme vetëm për t’u kujdesur për higjienën e gojës, por edhe për shumë funksione të tjera. 

 

Sipas ekspertëve ky produkt ka këto veti:

1. Largon aromat e pakëndshme në duar.

2. Largon njollat: Pasta për dhëmbë mund të largojë njollat e vështira nga veshjet dhe qilimat. Për rroba, aplikoni pastën drejt në njolla dhe fërkoni fort, derisa të hiqet njolla, pastaj lajini si zakonisht.

3. Largon puçrrat: Vendosni pak pastë në to, para se të shkoni të flini. Lëreni të veprojë gjithë natën dhe në mëngjes shpëlajeni.

4. Largon njollat e errëta nga hekuri: Te hekuri me ngjyra pas një kohë shfaqen njollat e errëta. Ato do t’i largoni lehtë me pastën për dhëmbë.

5. U kthen shkëlqimin stolive tuaja prej argjendi apo dekorimeve të tjera nga argjendi.

6. Largon gërvishtjet në CD: Aplikoni një shtresë të hollë të pastës në CD dhe fshijeni lehtë. Pastaj pastroni me peshqir të pastër.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook