Ballina Shendeti Ngrini uthullën e mollës. Ja çfarë efekti ka për hemorroidet

Ngrini uthullën e mollës. Ja çfarë efekti ka për hemorroidet

Uthulla e mollës është shumë e dobishme për shëndetin tonë në përgjithësi, ky përbërës është në gjendje të trajtojë problemet e shëndetit, duke përfshirë hemorroidet.

Ju mund ta përdorni atë në pjesët e prekura, ose edhe në gatim, efekti do të jetë i njëjtë. Metoda e mëposhtme është efektive në trajtimin e hemorroideve të brendshme dhe të jashtme dhe gjakderdhjen nga hemorroidet. Gjakderdhja do të ndalet shumë shpejt me këtë trajtim.

Lagni një copë pambuku në uthull molle e cila mund të hollohet me ujë nëse është e nevojshme, dhe ta aplikojnë atë në hemorroidet e jashtme.
Mbajeni për gjysmë ore. Përsëriteni trajtimin çdo ditë, nëse është e nevojshme.

Hemorroidet e brendshme mund të trajtohen me uthull molle të ngrirë. Vetëm ngrijeni uthullën e mollës si një “supost” dhe vendoseni në anus. Ju do të keni rezultate pozitive brenda 24 orëve.

Ju duhet të hani ushqim të shëndetshëm dhe gjëra të buta, gjatë tre ditëve të ardhshme, pasi të keni filluar me trajtimin.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakProvoni maskën më të suksesshme kundër pikave të zeza
Artikulli tjetërDomate me madhësinë e boronicës, ja në cilin vend të botës kultivohet ajo