Ballina Magazine Përmirësoni shikimin dhe pastroni mëlçinë, ja ushqimet që duhet të kombinoni

Përmirësoni shikimin dhe pastroni mëlçinë, ja ushqimet që duhet të kombinoni

Kombinimi i mëposhtëm i tre ushqimeve përmirëson shëndetin, pamjen dhe shëron mëlçinë.

Ai përmban portokall, karrota dhe panxhar.

Karrota permban vitaminë A.

Ajo ofron përfitime të shumta shëndetësore si:

Ngritja e niveleve të energjisë

Nxit qarkullimin

Rregullon presionin e gjakut

Pastron mëlçinë

Përmirëson funksionin e trurit

Portokallët janë të larta në vitaminë C dhe permiresojne shëndetin në shumë mënyra.

Me poshtë jepet si përgatitet ky ilaç natyral:

Përbërësit:

2 karrota

1 panxhar

4 portokall

Udhëzime:

Përzieni përbërësit në një blender dhe pini lëngun menjëherë.

Ai duhet të konsumohet çdo mëngjes me stomakun bosh.

Pas një kohe të shkurtër, do të shihni përmirësime të mahnitshme!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook