Ballina Magazine Shenja të zakonshme që ju tregojnë se vuani nga depresioni (Foto)

Shenja të zakonshme që ju tregojnë se vuani nga depresioni (Foto)

Stresi është një gjendje e pakëndshme e zgjimit emocional dhe fiziologjik, që njerëzit provojnë në situata të ndryshme.

 Disa njerëz e përcaktojnë stresin si ngjarje apo situata që shkaktojnë tek ata ndjenjën e tensionit, presionit, apo emocionet negative të tilla si ankthi dhe zemërimi .

Simptomat e depresionit nuk manifestohen vetëm nga ana emocionale, por edhe fizike.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook