Ballina Shendeti Shqetësoheni nga thinjat, ja si ti hiqni pa përdorur bojë

Shqetësoheni nga thinjat, ja si ti hiqni pa përdorur bojë

Shumë prej nesh përballen me një problem të vogël mirëpo tejet irritues, që janë thinjat.

Megjithëse ekzistojnë produkte të shumta komerciale që mundësojnë fshehjen e thinjave, ne do t’ju paraqesim një më metodë natyrale.

Sipas një studimi mjekësor, kjo metodë ka rezultuar mjaft e suksesshme.

Merrni 2 kokrra patate dhe lajini bashkë me lëkurën. Qërojini patatet dhe lëkurën e tyre hidheni në njëtenxhere së bashku me gjysmë litrër ujë.

Lërini të vlojnë për disa minuta dhe me lëngun e krijuar shpërlajeni kokën 2 herë në javë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook