Ballina Kuriozitet Zbulohet sindroma e kanabisit, përdoruesit e vazhdueshëm përjetojnë këto efekte

Zbulohet sindroma e kanabisit, përdoruesit e vazhdueshëm përjetojnë këto efekte

Roneet Lev, drejtor i operacioneve në spitalin e Scripps Mercy në San Diego, tha për NBC se ai sheh të paktën një pacient në ditë me këtë sindromë.

Jo quhet “Hyperemesis Cannabinoid” dhe është shumë e rrallë. Kjo mund të ndodhë mes përdoruesve afatgjatë të marijuanës.

Përdoruesit përjetojnë të vjella dhe ndihen tepër në ankth. Njerëzit që kanë përjetuar ose kanë studiuar sindromën thonë se kjo mund të lehtësohet duke marrë një dush ose banjë të nxehtë.

Një mënyrë më e sigurt është ndalimi i përdorimit të marihuanës, pasi vetëm në këtë mënyrë arrin të kurohet thjeshtë.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook