Ballina Kuriozitet Zbulohet sindroma e kanabisit, përdoruesit e vazhdueshëm përjetojnë këto efekte

Zbulohet sindroma e kanabisit, përdoruesit e vazhdueshëm përjetojnë këto efekte

SHPËRNDAJE

Roneet Lev, drejtor i operacioneve në spitalin e Scripps Mercy në San Diego, tha për NBC se ai sheh të paktën një pacient në ditë me këtë sindromë.

Jo quhet “Hyperemesis Cannabinoid” dhe është shumë e rrallë. Kjo mund të ndodhë mes përdoruesve afatgjatë të marijuanës.

Përdoruesit përjetojnë të vjella dhe ndihen tepër në ankth. Njerëzit që kanë përjetuar ose kanë studiuar sindromën thonë se kjo mund të lehtësohet duke marrë një dush ose banjë të nxehtë.

Një mënyrë më e sigurt është ndalimi i përdorimit të marihuanës, pasi vetëm në këtë mënyrë arrin të kurohet thjeshtë.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprak(RENDITJA) Zyrtarisht Cristiano Ronaldo fiton titullin “Topi i Artë 2017”
Artikulli tjetërAstrit Patozi: Përse nuk është gabim marrëveshja e Lulzim Bashës?