Ballina Shendeti Zbuloni sëmundjet e rënda që na i tregojn vetëm problemet me këmbët

Zbuloni sëmundjet e rënda që na i tregojn vetëm problemet me këmbët

SHPËRNDAJE

Shumë herë e kemi pasur shqetësimin nga sëmundjet e rënda momentet e fundit kur nuk kemi pasur asnjë shans për të rregulluar diçka por nëse do tu thonim që tani diçka mund ta ndryshojë këtë gjë për faktin e vetëm se 2 prej tyre mund ti kuptoni.

Puna e vështirë, kequshqyerja ose ndryshimi i presionit mund të shkaktojnë ndryshime në këmbët tuaja dhe këtë mund ta vini re shumë mirë pa pasur nevojën e një mjeku. Situatat janë edhe serioze në momentin e parë kur problemet e këmbëve na japin shenja negative dhe që na shqetësojnë. Ne ju tregojmë më poshtë se cila shenjë sinjalizon kontrollin urgjent tek mjeku.

Problemet e veshkave

Nëse veshkat nuk punojnë si duhet, lëngjet e tepërta dalin nga trupi me disa vështirësi. Kjo shkakton edemë.
Nëse zona rreth syve tuaj është e fryrë ose ju ndjeni dhimbje që i ngjan një elektroshoke në disa nga gjymtyrët tuaja, kjo gjithashtu mund të jetë simptomë e një problemi të tillë.

Infeksioni venoz i cili ndodh në kyçin e këmbës

Tromboza 

Ënjtja e një ose të dy këmbëve mund të sinjalizojë trombozë të thellë venoze. Ky problem është shumë i rrezikshëm. Nëse mendoni se mund ta keni atë, menjëherë shkoni tek mjeku juaj.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakBernardo Silva ylli në rritje i Premier League me Manchester City, edhe pse me një fizik të vogël
Artikulli tjetërDhërmiu nuk ul çmimet as në shtator, vazhdojnë edhe më të kripura se më parë