E qeshura të zgjat jetën, dhe njerëz të cilët na e dhurojnë atë, duhen mbajtur sa më pranë. Por astrologjia e bën më të thjeshtë t’i dalloni, pasi sipas karakteristikave, ju tregon se cilat nga 12 shenjat e horoskopit do ju bëjë të mbani barkun me dorë. Zbulojini si më poshtë:

1 – Peshorja – Kanë një sens humori të lindur. Batutat e tyre janë gjithmonë spontane dhe shumë gazmore për të mos qeshur. Preferojnë ironinë dhe sarkazmin, ndaj humori i tyre mund të konsiderohet art.

2 – Shigjetari –Janë të shkathët dhe energjik. Kur jeni në një grup, Shigjetarët dallohen lehtë, pasi janë gjatë gjithë kohës duke argëtuar të tjerët. Ata tregojnë histori interesante dhe ja dalin të shkrijnë gazit të gjithë të pranishmit.

3 – Ujori – E duan humorin por më së shumti atë inteligjent. Ata pëlqejnë ti bëjnë të tjerët për të qeshur, dhe energjia e tyre është gjithmonë e dukshme.