Një sherr mes disa adoleshentëve ka përfunduar me plagosjen me thikë të dy prej adoleshentëve në lagjen 17 të qytetit të Korçës.

Në deklaratën e Policisë së Korçës thuhet se “Shtetasi N.T, rreth 16 vjeç, pas një konflikti për motive të dobëta dyshohet se ka plagosur me mjet thikë shtetasit Xh.M, rreth 19 vjeç dhe M.R, rreth 17 vjeç”.

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në Spitalin Rajonal të Korçës, nën kujdesin e mjekëve. Policia ka arrestuar menjëherë autorin e ngjarjes, i cili u shoqërua në komisariat për hetime të mëtejshme.