Gruaja e një burri të zhdukur, i cili u gjet nga një dron policie i zhtyur në baltë deri në grykë, tha se ishte mrekulli që ai ishte ende gjallë.

Një kërkim nisi për Peter Pugh, 75-vjeçarin i cili u zhduk pas shëtitjes në plazh në Titcwell Marshes.

Ishte një dron, ai që e gjeti Pugh të zhtyur në baltë dhe policia tha, se teknologjia kishte qenë kyçi i këtij operacioni shpëtimi.

Polici Alex Burcher tha me bindje të plotë se pa dronin e policisë, ata nuk do yë mund ta gjenin dot personin e humbur në kohën e duhur.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook