Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas shkarkimit nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako.

Sipas Bashës, largimi i Çakos është një hap i vonuar, ndërsa e cilëson ish-drejtorin e Policisë si një kokë turku.

“Është një hap i vonuar, është një tjetër tregues i krizës së thellë në të cilin e ka zhytur krimi institucionin e policisë. Është një kokë turku, pasi kupola e krimit drejtohet nga Rama dhe nga Fatmir Xhafa”, tha Basha.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook