Një 64 vjeçare ka marrë urdhër mbrojtje, pasi ish bashkëshorti i saj e ka ushtruar dhune psikologjike ndaj saj.

Sipas policisë, bëhet me dije se ndaj shtetasit N.SH. 67 vjeç ka nisur hetimi për dhunë në marrëdhënie familjare.

Njoftimi i policisë

Më datë 25.01.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen M.SH, vjeç 64 pasi dyshohet se ish bashkëshorti N.SH, vjeç 67, ka ushtruar dhunë psikologjike dhe kanosje ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook