Një tjetër ngjarje rëndë vjen nga Tirana ku një e mitur është aksidentuar shumë rëndë nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur tek ‘rrethrrotullimi i Bathores’ rreth orës 18:22. Gjithashtu bëhet me dije se drejtuesi i mjetit pasi ka përplasur vogëlushen u ka larguar me shpejtësi të madhe nga vendngjarja.

Identieti i vogëlushes ende nuk dihet por ajo është transportuar me urgjencë të madhe drejt spitalit pasi është në gjendje të rëndë

Grupi hetimor ka filluar menjëherë hetimet për zbulimin e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorit.