Gazetari Artur Çani ka habitur me deklaratën e tij në lidhje me kryeministrin Rama.

Duke diskutuar në lidhje me mundësinë e ndërhyrjes ruse në Shqipëri dhe se cili nga liderët, Rama apo Basha mund të jetë më prorus, ai ka zbuluar një detaj të panjohur më parë.

I ftuar në emisionin “360gradë” të Artur Zhejit, Çani tha se Edi Rama ka një vëlla rus dhe se kjo ishte pohuar vetë nga babai i kryeministrit, Kristaq Rama.

Për këtë Çani tha se ka dokumente që e provojnë, ku Kristaq Rama thotë se kishte lidhje me një ruse dhe se kishte dhe një fëmijë me të.

Por sipas gazetarit kjo nuk do të thotë se Edi Rama ka lidhje me rusët.

“Edi Rama ka një vëlla rus, por nuk do të thotë se ka lidhje me rusët”, tha ai, ndërsa më vonë shtoi “ E ka pranuar vetë Kristaq Rama, ekziston dokumenti për këtë, sdo flisja kot unë”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook