Është hedhur në Monaco shorti për fazën e grupeve në Europa League.

Ashtu siç pritej nuk kanë munguar grupet interesante me Milanin që të paktën në letër duhet të djersijë shumë për të kaluar më tej.

Milan ka “peshkuar” grekët e Olympiacosit, Real Betis dhe modestët e Dudelanges.

Një short i vështirë edhe për Lazio-n e Strakoshës, që në grupin H do të jetë së bashku me Marseille, Frankfurt dhe Apollon.

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 20 shtator.

Grupi A

1-Bayern Leverkusen

2-Ludogorets

3-Zurich

4-AEK Larnaca

Grupi B

1-Salzburg

2-Celtic

3-Leipzig

4-Rosenborg

Grupi C

1-Zenit Stpeterburg

2-Copenhagen

3-Bordeaux

4-Slavia Praha

Grupi D

1-Anderlecht

2-Fenerbahche

3-Dinamo Zagreb

4-Spartak Trnava

Grupi E

1-Arsenal

2-Sporting

3-Qarabag

4-Vorslka

Grupi F

1-Olympiacos

2-Milan

3-Real Betis

4-Dudelange

Grupi G

1-Villareal

2-Rapid Wien

3-Spartak Moskva

4-Rangers

Grupi H

1-Lazio

2-Marseille

3-Frankfurt

4-Apollon

Grupi I

1-Besiktas

2-Genk

3-Malmo

4-Sarpsborg

Grupi J

1-Sevillia

2-Krasnodar

3-Standard Liege

4-Akhisarspor

Grupi K

1-Dinamo Kiev

2-Astana

3-Rennes

4-Jablonec

Grupi L

1-Chelsea

2-PAOK

3-Bate Borisov

4-Vidi

Vazo e parë

Sevilla (ESP)
Arsenal (ENG)
Chelsea (ENG)
Zenit (RUS)
Bayer Leverkusen (Ger)
Dynamo Kyiv (UKR)
Beşiktaş (TUR)
Salzburg (AUT)
Olympiacos (GRE)
Villarreal (ESP)
Anderlecht (BEL)
Lazio (ITA)

Vazo e dytë

Sporting CP (POR)
Ludogorets (BUL)
København (DEN)
Marseille (FRA)
Celtic (SCO)
PAOK (GRE)
AC Milan (ITA)
Genk (BEL)
Fenerbahçe (TUR)
Krasnodar (RUS)
Astana (KAZ)
Rapid Wien (AUT)

LEXO EDHE:  Dortmund mposht Atalantën e Berishës në minutat shtesë, Milan dhe Arsenal sigurojnë kualifikimin në transfertë

Vazo e tretë

Real Betis (ESP)
BATE Borisov (BLR)
Qarabağ (AZE)
Dinamo Zagreb (CRO)
RB Leipzig (GER)
Eintracht Frankfurt (GER)
Malmö (SWE)
Spartak Moskva (RUS)
Standard Liège (BEL)
Zürich (SUI)
Bordeaux (FRA)
Rennes (FRA)

Vazo e katërt

Apollon (CYP)
Rosenborg (NOR)
Vorskla Poltava (UKR)
Slavia Praha (CZE)
Akhisar Belediyespor (TUR)
Jablonec (CZE)
AEK Larnaca (CYP)
Vidi (HUN)
Rangers (SCO)
Dudelange (LUX)
Spartak Trnava (SVK)
Sarpsborg (NOR)