Prej muash kanë dalë lajmet se do të fillojë ‘Big Brother VIP’m lajm që u konfirmua she nga Top Channel që publikoi videon promovuese të spektaklit.

Në ‘Big Brother VIP’ do të futen të famshëm që i shohim përditë në televizion dhe rrjete sociale.

Përgatitjet kanë filluar prej kohësh,por data se kur nis spektakli nuk është zbuluar ende.

Ndërkohë sa i përket prezantimit fillimisht u tha se do e prezantonte Ledion Licco e më pas Luana Vjollca.

Ledion Liço e mohoi kategorikisht i ftuar në ‘Top albania radio’ duke u shprehur:’Nuk do e prezantoj unë Big Brother. Edhe këtë sezon do të jem me The Voice Kids’.

Edhe Luana po ashtu në një intervistë ka zbuluar se dhe këtë vit do të jëtë moderatore dhe autore në ‘Shiko kush luan’.

Ndërkohë Arbana Osmani e cila e ka prezantuar prej vitesh këtë reality show, nuk ka deklaruar asgjë deri më tani.

Edhe Luana po ashtu në një intervistë ka zbuluar se dhe këtë vit do të jëtë moderatore dhe autore në ‘Shiko kush luan’.

Ndërkohë Arbana Osmani e cila e ka prezantuar prej vitesh këtë reality show, nuk ka deklaruar asgjë deri më tani.

E se kush do ta prezantojë ‘Big Brother VIP’ ka mbetur enigmë.