Ballina Showbiz Beyonce dhe Adele, femrat super të pasura. Ja sa fitojnë ato në...

Beyonce dhe Adele, femrat super të pasura. Ja sa fitojnë ato në vit nga muzika

Këngëtaret arrijnë të fitojnë shuma marramendëse falë talentit të tyre muzikor dhe koncerteve që ato zhvillojnë.

Sipas forbes është Beyonce ajo që mban vendin e parë, e cila ka fituar plot 105 milionë dollarë këtë vit, në sajë të albumit të saj të çmuar, “Lemonade” dhe turneut botëror.

Këngëtarja Adele vjen e dyta, duke fituar 69 milionë dollarë këtë vit kryesisht si rezultat i turneut popullor të saj, i pari që nga viti 2011.

Ndërsa vendin e tretë e mban Taylor Swift e cila ka rënë, duke arritur të mbledhë 44 milionë dollarë këtë vit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook