Ballina Kuriozitet Dëshironi që marrëdhënia juaj seksuale të jetë perfekte, evitoni me patjetër këto...

Dëshironi që marrëdhënia juaj seksuale të jetë perfekte, evitoni me patjetër këto ushqime

Kemi dëgjuar për ushqime afrodiziake, që i bëjnë mirë jetës sonë seksuale, por ka edhe ushqime që nuk ndihmojnë aspak në këtë aspekt.

Shikoni më poshtë se kush janë gjërat që duhet t’i shmangni sa më shumë në tavolinë nëse nuk dëshironi të keni probleme në shtrat.

Djathi: Ka shumë hormone që ngatërrohen me hormonet seksuale: estrogjen dhe testosteron. Dhe kur ndodh ky ngatërrim hormonesh, me shumë mundësi që nuk do të keni ndonjë dëshirë seksuale të madhe.

Çokollata: Kjo do të duket e habitshme, pasi çokollata njihet si afrodiziake. E vërtetë, por vetëm për femrat. Te meshkujt ajo ul nivelin e testosteronit, kështu që është më mirë që çokollatat t’ia lini partnereve.

Kafeina: Rrit nivelin e ankthit, sidomos te disa persona. Nëse jeni një nga këta persona, mos pini kafe për të qëndruar zgjuar natën, pasi kjo nuk do të ndodhë

Çamçakëzi: Meshkujt duhet ta shmangin çamçakëzin para puthjes. Mentja ul nivelin e testosteronit dhe rrjedhimisht, dëshirën seksuale.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
“Gjyqi shndërrohet në ring”, dy shqiptarët ‘rebelohen’ ndaj trupit gjykues

Gruas shkodrane i ikën “tepeleku i kokës”, i prish ballkonin komshiut për të futur…

FOTO/ Humb kontrollin e automjetit, plagoset rëndë 20-vjeçarja shqiptare, nënë e tre fëmijëve

Kryemadhi vijon me sulmet: Rama po u bën shqiptarëve, atë që nuk ua bënë otomanët për 500 vite

Sinoptikanët japin alarmin: Në fundjavë rikthehet rreziku i përmbytjeve, ja zonat që mund të preken

FOTO/ Kishin fshehur drogën në qeset e plehrave, si u shkatërrua banda shqiptare në Itali (Emrat)

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Politikanët e korruptuar janë të tmerruar, shumë shpejt do vulosin fundin e tyre

Publikohen fotot e projektit, ja si do të duket Aeroporti i Vlorës

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Skënderbuçi i Spiropalit nuk vendosi një tufë lule tek përmendorja e Skënderbeut

Rrëzohet nga dritarja e shkollës, adoleshentja dërgohet me urgjencë në spital

Artikulli paraprakPrishja e pallatit në Vlorë, Strasburgu “rrëzon” qeverinë Rama: Të paguajë 13 mln Euro për banorët
Artikulli tjetër“CIA jep alarmin, institucionet e luftës ndaj krimit në kaos”