Ballina Showbiz Martesa me mblesëri, “falimenton” biznesi i Ermal Mamaqit. Zbulohet dokumenti

Martesa me mblesëri, “falimenton” biznesi i Ermal Mamaqit. Zbulohet dokumenti

Ermal Mamaqi një prej figurave më popullore në rrjet, dhe nga më preferuarit është bërë pjesë e medias jo për ndonjë shaka të tijën apo emision të ri por për biznesin që ka krijuar i cili mesa duket rezulton i pezulluar.

Të gjithë e dimë si i ka arritur ai gjithë gjërat që momentalisht ka por edhe shumë sipërmarrje që i rriti në kohë rekord  bashkë me bashkëshorten e tij Amin. Biznesi i tij më i fundit ka qenë i një lloji që i shërbente edhe Ami Event por mesa duket ai rezulton i pezulluar që nga muaji i shkuar.

Biznesi kishte si objekt ndërmjetësimet online të lidhjeve në çift, një fushë që ka shumë lidhje me atë që bën aktualisht, sepse të kesh një agjenci eventesh ku më së shumti merresh me martesa, normalisht të intereson që të martohen sa më shumë njerëz. Por që të martohen, duhet më parë të njihen, qoftë edhe online! Si ide duket interesante, por mbase për impenjimin që ka pasur, apo për ndonjë arsye tjetër, në QKR ky biznes rezulton me status të pezulluar prej një muaji.