Ballina Magazine Gazetarja e njohur shqiptare rrëfen se si e la duhanin: Ma kërkoi...

Gazetarja e njohur shqiptare rrëfen se si e la duhanin: Ma kërkoi vajza si dhuratë për ditëlindje

Gazetarja e njohur shqiptare, Rudina Xhugna, teksa ka qenë e ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë” së bashku me bashkëshortin e saj, Dritan Hila, ku përveçse gatuan pjatat e tyre të preferuara, folën dhe për jetën e tyre personale.

Kur u pyet nga moderatorja e emisionit, nëse konsumonte duhan, gazetarja rrëfeu se e kishte lënë para disa kohësh, pasi e bija e saj 4-vjeçare, Alana, e cila ia kishte kërkuar në ditëlindjen e saj.

“Sakrifica më e madhe që kam bërë për vajzën është lënia e duhanit”, u shpreh Rudina në emision.

‘Më tha: ‘Dua të lësh cigaren sepse nuk dua që të sëmuresh!’ Më preku shumë!’, shtoi më tej gazetarja.

Nga ajo ditë, Rudina Xhunga nuk pi më cigare dhe përveç kësaj, ka zgjedhur një mënyrë për të edukuar të bijën përmes kësaj:

“Që atëherë unë e lashë cigaren dhe kam vendosur një qyp balte, ku fus lekët dhe i them: “Këto lekë do t’i kisha harxhuar për cigare”, rrëfen Rudina.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

 

 

 

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakAnceloti drejt Milanit ?! Montela: Jam gati të jem zëvëndësuesi i tij…
Artikulli tjetërDenoncimi/ “Ky është shefi i Policisë me ‘Benz-in’ 70 mijë euro që po terrorizon qytetarët” (Emri)