Ballina Bota Holliwood-i vjen me një film për Skënderbeun . Zbulohet aktori i famshëm...

Holliwood-i vjen me një film për Skënderbeun . Zbulohet aktori i famshëm që do të luajë rolin e Skënderbeut.

SHPËRNDAJE

Joe DioGuardi, ish kongresmen në Amerikë, ka shprehur dëshirën për të realizuar një film mbi Gjergj Kastriot Skënderbeun, heroin tonë kombëtar.

DioGuardi, i cili është me origjinë shqiptare, ka njoftuar mediat e huaja se si e ka gati një skenar jo shumë të zhvilluar mbi filmin rreth heroit të madh shqiptar.

 “Do ti tregojmë Amerikës fytyrën e vërtetë të shqiptarëve. Kemi vetëm një koncept të shkurtër ndërsa një person po merret me analizimin e jetës së Skënderbeut në vitet 1440-1455, kur edhe Skëndërbeu ishte në pikun e karrierës”  shprehet DioGuardi.

DioGuardi thotë se dëshiron që filmi të krijohet nga regjisorët më të mirë të Hollivudit. Mes të tjerash ai deklaron se kjo është një nga ëndrrat e tij më të mëdha që ka pasur gjithë jetën e tij.

“Nëse ke skenar të mirë dhe aplikon në Hollivud, do të financohesh. Nuk po e bëj këtë për vete por për të gjithë shqiptarët” tregon DioGuardi.

Aktori i madh Russell Crowe është personi i duhur që do të mund ta luante rolin e heroit të madh, sipas ish kongresmenit.

DioGuardi është i martuar me Shirley Cloyes dhe ka një vajzë, Kara DioGuardin, e cila është një personazh shumë i famshëm në SHBA në industrinë muzikore dhe televizive.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakNis sot muaji i Ramazanit, kryemistri Rama mesazh urimi për besimtarët
Artikulli tjetërPërmet, zbulohet tuneli me 770 kilogram drogë, arrestohen 2 persona