Ballina Showbiz Ja kush janë rastet më të famshme të hakmarrjes pas tradhëtisë. Femrat...

Ja kush janë rastet më të famshme të hakmarrjes pas tradhëtisë. Femrat nuk i lënë gjë ferrit por e zgjidhin vetë

Po të flasim për ferrin duhet të themi se kemi treguar pak nga femra në momentet e saj më të këqija të nervit që vijnë si shkak i tradhëtisë dhe ku shumë gra ndahen nga partneri për këtë arsye por jo gjithmonë pa marrë hak.

Gazeta e njohur Telegraph ka sjellë disa prej hakmarrjeve më të famshme që kanë arritur të bëjnë bujë dhe na tregojnë se si ja kanë dalë personat në fjalë të hakmerren ndaj partnerit/partneres, normalisht çdo cak është kaluar por ata i janë përgjigjur dhëmbë për dhëmbë.

Këtu janë disa nga rastet më krijuese që meshkujt dhe femrat janë hakmarrë pas tradhëtisë.

1- Publike. Një grua me emrin Linda ngjiti një poster me një mesazh dedikuar ish partnerit të saj: Nëse ajo është kaq e mirë në shtrat, mund të vazhdosh të qëndrosh me të…

2- Shkrime me llak në makinë.  Mashtrues dhe gënjeshtar u lexuan tek një makinë e parkuar e më pas fotot u shpërndanë në rrjetet sociale. Ka pasur edhe raste kur vajzat iu kanë çarë gomat e makinave ish të dashurve të tyre.

3- Hakmarrje e fortë. Një grua kishte mësuar për tradhtinë e burrit dhe në formë hakmarrje, pa i thënë asgjë merr shampon dhe ku i shton krem që heq qimet nga trupi. Pasi partneri ishte larë kishte vënë re flokët që binin.  Ai kishte bërtitur dhe i kishte kërkuar ndihmë partneres dhe ajo i kishte thënë se e meriton pasi e kishte tradhtuar dhe menjëherë kishte dalë nga shtëpia.

4- Hakmarrje me plan.  Një grua amerikanë e quajtur Annie Wagner vendosi të hakmerret në sytë e një publiku të tërë. Gjatë një ndeshje të madhe ajo mori një poster të madh ku kishte shkruar. Ish- i dashuri im tradhtar po më shikon nga divani. Posteri u përhap shumë në Facebook por më pas u hoq.

5- Durimi është gjithçka. Në vjeshtën e vitit të kaluar një dhëndër nga Irlanda mori mikrofonin dhe tha se kishte një surprizë për nusen dhe se të gjithë duhej ta dëgjonin. Ai iu kërkoi të gjithëve të uleshin e më pas iu drejtua 8 burrave duke iu thënë të qëndronin në këmbë.  Më pas ai në sy të gjithëve thotë: I shihni këto 8 burra? Të gjithë kanë fjetur me gruan time gjatë gjithë kohës që ka qenë e lidhur me mua. Dhe të gjithë i ka ftuar si ‘miq’ fëmijërie’.  Më pas ai ka hequr xhaketën dhe kollaren dhe e ka lënë nusen vetëm.

6- Përgatitu për të shpenzuar para. Një grua nga Teksasi pagoi disa para për të marrë një hapësirë në një gazetë dhe në formë njoftimi shkruhej: Dua të uroj Patrick Brown dhe Shara Cormier .. ata po presin një fëmijë. Uroj të duani njëri tjetrin dhe t’ju ecë mbarë.  Nga gruaja e Patrick, Tmeshia Brown.