Ballina Showbiz Juventus-Real Madrid, ana “e zjarrtë” e ndeshjes, sfida mes bukurosheve të futbollisteve...

Juventus-Real Madrid, ana “e zjarrtë” e ndeshjes, sfida mes bukurosheve të futbollisteve (FOTO)

Juventus dhe Real Madrid do të diskutojnë sot në mbremje se kush do të fitojë trofeun e Champions League. Të gjithë japin parashikimin për një ndeshje të zjarrtë .Por, e zjarrtë kjo përballje duket se nuk do të jetë vetëm në fushë.

Në shkallët e stadiumit do të jenë bashkëshortet dhe të dashurat e futbollistëve të të dyja skuadrave.

Disa prej tyre kanë treguar gjithmonë se në impiantet sportive shpesh shndërrohen protagoniste edhe më shumë se bashkëshortët apo partnerët e tyre në fushë.

Ndryshe, finalja do të zhvillohet në stadiumin uellsian “Milenium”, i cili ka kapacitet prej 74 mijë vetëve ndërsa do të fillojë në ora 20:45.