Ballina Kuriozitet Lexoni kush janë figurat më të famshme që u martuan me kushërinjt...

Lexoni kush janë figurat më të famshme që u martuan me kushërinjt e tyre

SHPËRNDAJE

 

Që nga e kaluara martesa ka qenë jo thjesht dashuri për personin që do zgjidhje për të pasur në krah por edhe pak marrëdhënie interesi për pronat , pasuritë dhe shumë e shumë gjëra të tjera saqë janë detyruar të martoheshin edhe brenda fisit vetëm për të mos kaluar në dorë tjetër vlerat e tyre monetare dhe pasuritë. 

Më poshtë keni disa njerëz shumë të famshëm që janë martuar edhe këto kohë me gjakun e tyre.

Ish kryetari i New York-ut Rudy Guliani

Mbretëresha Elizabeth II

Kevin Bacon dhe Kyra Sedgwick

Albert Einstein

Presidenti Franklin D. Roosevelt

Saddam Hussein

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakTrego kujdes ! Ja cilat janë shenjat e para të kancerit
Artikulli tjetërDurrës , shfaqen rrënoja të tjera me vlerë arkeologjike