Ballina Galeri Kjo është peshkatarja më seksi në botë (FOTO)

Kjo është peshkatarja më seksi në botë (FOTO)

Peshkimi është një nga hobit më të dashur të njerëzimit dhe larg saj nuk ka mbetur as bukuroshja seksi, Michelle Dalton.

28-vjeçarja e cilësuar dhe si Mbretëresha e Peshkimit, dëshiron të inkurajojë gratë e tjera për të praktikuar këtë sport, ndërsa fotografitë e saj me peshq të llojeve të ndryshme po bëjnë xhiron e botës.

Michelle peshkon në kohën e saj të lirë pasi gjyshi i saj e mësoi atë kur ishte gjashtë vjeç.

Në intervistat e saj, bukuroshja nga Florida ka pohuar se sëbashku me gjyshin e saj dilte në brigjet e lumejve dhe kanaleve pranë shtëpisë së saj për të kapur peshk.

Pasioni i saj për peshkimin e ka kthyer Dalton në një nga më të ndjekurat në “Instagram” ku momentalisht numëron rreth 183 mijë fansa.