Ballina Showbiz Shikoni modelen e cila fiton 170 mijë dollarë në vit vetëm nga...

Shikoni modelen e cila fiton 170 mijë dollarë në vit vetëm nga Instagrami

Modelja e famshme Abigail Ratchford një prej më të klikuarave edhe në Instagram, punonte në tre vende pune ku fitonte 600 dollarë në javë pra 170 mijë dollarë në vit vetëm falë Instagramit të saj.

Ajo mori famën që i mungonte në vitin 2013 ku filluan ta kërkonin si një modele shumë prej agjensive të veshjeve intime për reklamimin e tyre në faqen e saj të mbipopulluar me ndjekës nga mbarë bota. Ajo u shpreh për të përditshmen “New York Post” se menjëherë e ka tërhequr vëmendjen e shumë blogerëve që i dalluan fotot gjatë zbulimit të modeleve të reja në “Facebook”.

Abigal poston foto të sajat vetëm me të brendshme për 8 milionë ndjekësit e saj në Instagram.  Por ndërsa ky duket si një veprim për të reklamuar format e saj, 25-vjeçarja përfiton mijëra euro nga reklamimi i veshjeve dhe duket se është ndër më të paguarat.