Një aksident ka ndodhur para pak minutash në aksin Elbasan-Peqin, ku një mjet ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në kanal.

Makina tip Renault ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanalin anësor.

Bëhet me dije, se fatmirësisht nga aksidenti nuk ka asnjë lënduar.

Shkak i aksidentit është bërë shpejtësia tej normave të lejuara dhe lagështira në rrugë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook