Një bombul gazi ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në qytetin bregedat të Vlorëss në një zonë pranë Portit.

Si pasojë e shpërthimit ka mbetur e plagosur një e moshuar e cila është dërguar menjëherë në Spital.

Nga shpërthimi ka pasur edhe dëme të shumta materiale, ku muret e shtëpisë janë çarë si dhe janë dëmtuar orenditë shtëpiake.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit, ndërkaq policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.