Tashmë kryetar i Partisë Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH) dhe dikur ish-deputet i PS-së, Eduard Ndocaj ka reaguar pas vendimit të dhënë nga gjykata në Shkodër, për 11 protestuesit kuksianë të arrestuar pas protestës kundër tarifës së “Rrugës së Kombit”.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Ndocaj ka ironizuar me Ramën, nëdrsa shkruan: “Kuksianëve iu “ngref” dhe lanë shtatzanë Ramën dhe “Qeverinë e Bijve të K*rvave””.

Ja çfarë shkruan Eduart Ndocaj në Facebook:

Kuksianëve iu “ngref” dhe lanë shtatzanë Ramën dhe “Qeverinë e Bijve të Kurvave”

Kryebatutaxhiut Kryeministër, Edi Rama, që tentoi të intimidonte shqiptarët duke u shprehur se nuk u “ngrefet”, përshtyma që hodhi ndaj shqiptarëvë iu kthye në fytyrë.

Kukësianëve mirë që ju ngref por lanë shtatzanë edhe Edi Ramën, dhe bijtë e k*rvave te komunizmit pjesë e qeverisë, teksa kjo e fundit nga sot e tutje pritet të “pjellë” veç frikë prej popullit të thjeshtë shqiptar.

Sot Gjykata e Apelit në Shkodër liroi 7 prej 11 të arrestuarve në protestën për tarifën e “Rrugës Kombit”, ndërsa 4 të tjerë mbetën ende në burg.

Këta të fundit më siguri do lirohen brenda pak javësh pasi askush nuk mund ti mbajë në burg vetëm se protestuan për të larguar hajdutët nga xhepat e tyre.

Protestës së tyre do ti bashkangjiten hasianët, tropojanët mirditorët dhe gjithë shqiptarët deri sa ata katër fisnike kuksianë të lirohen nga burgu ku mbahen padrejtësisht.

Ka ardhur koha që shqiptarët ti tregojnë këtyre bij k*rvash se me popullin nuk tallet askush pasi e drejta për të protesuar kundër hajdutëvë është legjitime.

Shqiptarët janë evropiane dhe jo anadollakë stambolli të lejojnë një tufë zvarranikësh ti tërheqë zvarrë.

I bën apel Gjykatës së Lartë që të lirojë edhe katër kuksianët e mbetur në burg pasi zjarri nga “Trau i Vjedhjes” do zhvendoset në ambientet e Gjykatës Lartë.

Kukësi është Nderi i Shqipërisë dhe nuk do lejojmë që djemtë e tij të nëpërkëmben.

Eduart Ndocaj.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

LEXO EDHE:  Bardhi i "përgjigjet" Ramës: Shqipërinë e ke nxirë ti