Shqipëria ka zhgënjyer edhe një herë në ndeshje miqësore ku këtë herë kishim përballë Ukrainën.

Skuadra e Panuccit është mposhtur me rezultatin 1-4, ku golin e nderit e shënoi Emanuele Ndoji në minutën e 89.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-3 për miqtë.

Respektivisht në minutën e 31 dhe 90 Konoplyanka, 36 dhe 46 Yarmolenko.

Kjo ishte ndeshja e 6 që kombëtarja jonë zhvillon kundër Ukrainës ku ka arritur që të marrë vetëm një barazim 2-2 në vitin 2005 dhe të gjitha ndeshjet e tjera e kemi humbur.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook