Mali i Zi u përballë të enjten në mbrëmje me Serbinë në Podgoricë, ku u mposht me rezultatin 2-0.

Kjo ndeshje nuk ka kaluar pa probleme ashtu si parashikohej, pasi në një moment të ndeshjes ka pasur përleshje mes tifozëve.

Kanë qenë serbët ata që kanë provokuar më thirrjet “Kosova është Serbi” dhe më pas u krijua kaosi në shkallët e stadiumit.

Tifozët e Malit të Zi (përfshirë) edhe shqiptarë u përleshën keq me tifozët serbë.