Këngëtarja Elvana Gjata është shpallur në kërkim për sherrin e bujshëm që ndodhi në ish-Bllok me 4 tetor në një prej lokaleve VIP.

U përfol shumë sikur Elvana ishte shkaku pse ndodhi vrasja, edhe pse më pas u tha se në fakt Elvana nuk ishte në lokal kur ndodhi ngjarja pasi ishte larguar.

Ndërkohë, Blendi Fevziu deklaroi mbrëmë në Opinion, se sipas informacioneve të tij këngëtarja është larguar për një koncert drejt Gjermanisë dhe se mund të jetë akoma atje.

Elvana ka vendosur të mos reagojë për ngjarjen, ndërkohë që ka bllokuar edhe komentet në Instagram.