Dashi:
Kjo e Hënë do të shënojë hyrjen e Hënës në shenjën tuaj, kështu që do të jetë një ditë shumë pozitive që do t’i bëjë efektet e saj të ndihen edhe në ditët që do të pasojnë.

Demi:
Së fundi mund të mbështeteni në aspektin e shkëlqyer të Venusit që do t’ju ndihmojë të gjeni më shumë qetësi në jetën tuaj të dashurisë.

Binjakët:
Ju duhet të jeni të kujdesshëm, sidomos gjatë pjesës së parë të javës. Në fakt, Hëna në opozitë mund t’ju shkaktojë një moment tensioni.

Gaforrja:
Horoskopi i Paolo Fox thotë se pamja e mrekullueshme e Venusit gjatë fundjavës që u mbyll, mund t’ju ndihmojë të merrni më shumë në dashuri.

Luani:
Horoskopi Paolo Fox raporton se është e përshtatshme për t’u përgatitur për një javë mjaft pozitive, e bërë e veçantë edhe nga aspekti i shkëlqyeshëm i Mërkurit në bashkëpunim me shenjën tuaj.

Virgjëresha:
Në dashuri mund të ketë lajme interesante. Veçanërisht, çiftet që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë janë të favorizuar dhe që do e shikojnë të ardhmen në mënyrë konstruktive.

Peshorja:
Horoskopi i Paolo Fox-it specifikon se duke filluar nga kjo e hënë ju do të duhet të merreni me Hënën disonante, që mund t’ju ngadalësojë ose t’ju shqetësojë.

Akrepi:
Së fundmi në dashuri diçka po ndryshon dhe ju mendoni se është më e lehtë të bashkoheni me partnerin tuaj

Shigjetari:
Ju keni energji të madhe, edhe nga pikëpamja fizike, nga sot mund të shëroheni dhe të rifitoni forcën për t’u rimëkëmbur nga një zhgënjim

Bricjapi:
Horoskopi i Paolo Fox ju thotë se ju mund të mbështeteni në yje të favorshëm, të cilat do t’ju ndihmojnë të jetoni në mënyrë më aktive jetën tuaj të dashurisë.

Ujori:
Krijimtaria juaj shpërblen, kjo është koha e duhur për t’u përpjekur për të trajtuar problemet dhe për të vlerësuar zgjidhje dhe strategji të reja.

Peshqit:
Ju mund t’ju duhet të përballeni me problemet dhe njerëzit që keni shmangur deri më tani, këshilla është që të adresoni të gjithë me pjekuri dhe qetësi.