Halle Berry luajti së pari në një sitcom, Universal Pictures dhe Emma McIntyre / Getty.

Nga reklamat e Pepsi dhe Bubble Yum për të dështuar sitcoms dhe role të vogla mysafir, A-list celebrities dikur ishin duke u përpjekur për të bërë atë në biznes, ashtu si të gjithë të tjerët në Hollywood.

Samuel L. Jackson nuk u hodh drejt filmave me çmime të fituara. Ai u trajnua dhe filloi në skenë. Kerry Uashingtoni po dilte në video edukative para se të dominonte në “Skandal”, dhe Nicole Kidman luajti në një numër filmi të vogël australianë para se ta bënte atë në Hollywood.

Ne morëm një vështrim prapa në 27 A-listën e famshëm para se ata të ishin emrat e njohur që njohim sot.

Karriera e Nicole Kidman filloi me një seri filmash të vegjël australianë.

Ajo bëri debutimin e saj në dy filma të ndryshëm më 1983: “Christmas Bush” dhe “Bandits BMX”. Aktorja fitoi një Oskar në vitin 2003 për “The Hours” dhe kohët e fundit ka fituar çmime të shumta për rolin e saj në “Big Little Lies”.

Tom Hanks bëri debutimin e tij në filmin horror të buxhetit të ulët “Ai e di se jeni vetëm.”

Por, para se ai të zbriste filmin e tij të parë, karriera e aktrimit të Hankit filloi në skenë. Ai gjithashtu bashkë-luajti në komedi ndër-vishen, “Bosom Brothers”, për dy sezone. Roli i parë kryesor i Hanks ishte në “Splash” disa vjet më vonë, dhe ai tani është një fitues dy herë i Oskarit.

Para se Jennifer Lawrence të bëhej një aktore dhe yll me ekskluzivitet, ajo filloi modelimin dhe veprimin në reklama të vogla.

Ajo fitoi “Screen Actors Guild” kur ishte 14 vjeç në sajë të një videoje promocionale për “My Super Sweet 16” të MTV-së. Në të njëjtin vit, ajo gjithashtu u shfaq në një komercial të Burger King si një të dashurën e mundshme ndaj Whopper Jr.

Kandidati katërvjeçar i Oscar Bradley Cooper bëri debutimin e tij televiziv me një spot të ftuar në sezonin e dytë të “Sex and the City”.

Ai merr Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) në një bar dhe të dy shkurtimisht bëjnë në një makinë, por Carrie lë pas kthimit me revistën e saj të revistës së Nju Jorkut.

LEXO EDHE:  Foto Galeri/ Njihuni me 10 femrat me këmbët më seksi në botë, mes tyre dhe një shqiptare

Kerry Washington fitoi kartën e saj SAG pas starring në një episod të “ABC Afterschool Special.”

nNë këtë episod ajo i tha E! se ajo ishte një nxitës i tifozëve, megjithëse ajo ishte vetëm 80% e sigurt. Roli i saj i ardhshëm ishte në serinë edukative të PBS, “Deviantët Standardë”. Ju mund ta vëreni në një klip YouTube në orën 5:45.

Ajo filloi të vendosë më shumë role në fillim të viteve 2000, duke përfshirë “Save the Dance Last”.

Brad Pitt u shfaq në disa reklama, duke përfshirë edhe për Pringles mbrapa në vitet ’80.

Karriera e tij filloi të hiqet pas rolit të tij mbështetës në “Thelma dhe Louise”, por rolet e mëparshme të Pitt përfshinin shfaqje të pakreduara në filma si “Hunk” dhe “Less Than Zero”.

Shfaqja e parë televizive e Jennifer Aniston ishte një seri e shkurtër “Molloy”.

Ajo luajti së bashku me Mayim Bialik, tani i njohur për “The Big Bang Theory”. Janë transmetuar vetëm shtatë episode të emisionit. Po atë vit, ajo luajti në serialin televiziv “Ferris Bueller”. Përfundimi i saj profesional erdhi pasi ajo zbriti rolin e Rachel Green në “Miqtë”.

Will Smith donte të ishte një rrepist. Dhe në moshën 16-vjeçare, Smith dhe një mik u quajtën DJ Jazzy Jeff dhe Prince Fresh.

Dyshja fitoi një Grammy në vitin 1988. Por pasi kishte ardhur në disa probleme me IRS, Smith humbi shumë nga të ardhurat e tij. Ai gjeti sukses kritik (dhe financiar) në vitin 1990 me “The Fresh Prince of Bel-Air”. Në të njëjtin vit, para se të shfaqej “Prince Fresh”, Smith në të vërtetë u shfaq në dy specialitete ABC, përfshirë “Special Day Special.” Ju mund ta shikoni atë rap së bashku me Quincy Jones, Mbretëresha Latifah, dhe Ice-T për të veçantë.

Ai mund të jetë fitues i Oskar, por karriera e Leonardo DiCaprio filloi me reklama televizive.

Në një intervistë të vitit 1998 me People, DiCaprio zbuloi se një nga rolet e tij më të hershme ishte një reklamë për makinat Matchbox kur ishte 14 vjeç. Reklamë të tjerë përfshinin një për Bubble Yum.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook