Vetëm dy ditë më parë këngëtarja Elvana Gjata theu heshtjen që e shoqëronte prej muajsh, që pas masakrës së 4 tetorit të 2018-s në një lokal në zonën e ish-Bllokut, ku u përfshi dhe partneri i saj Ervis Martinaj.

Ditën e sotme këngëtarja mjaft e dashur për publikun, është kthyer pas në kohë, ekzaktësisht një vit më parë, mendoi t’i dhuronte vetes për ditëlindje një album të publikuar, ku me bashkëpunimin si producent të Pirro Çakon, sollën albumin mjaft të suksesshëm të titulluar thjesht “3”.

Nëpërmjet një videoje të postuar në Innstagramin e saj, Elvana ka bashkuar në një përmblëdhje këngët e albumit, duke i uruar vetes kështu ditën e lindjes.

‘Si sot një vit më parë… Gezuar ditëlindjen “3”

Faleminderit Pirro per muziken qe me dhurove e qe nuk te shteron kurre!

Thank you Darko for an amazing work ok this project!’, shkruan Elvana në Instagram pranë videos së postuar.