Të biesh në dashuri me dikë që nuk mund të kesh një lidhje mund të ndikojë seriozisht në vetëvlerësimin dhe vetëbesimin tënd.

Ju ndjeheni të palumtur, të pakënaqur me veten dhe madje edhe në depresion.

Natyrisht, ju duhet të shpëtoni nga këto ndjenja sa më shpejt të jetë e mundur. Ne do t’iu tregojmë se çfarë të bëni në mënyrë që të harroni dashurinë që nuk po e merrni në kthim dhe të filloni të jetoni një jetë të re pa këtë pasion.

Më poshtë janë disa këshilla që do t’ju ndihmojnë të harroni dhimbjen tuaj pas një dështimi në dashurie.

  • Pranojeni faktin se ky person nuk ka nevojë për ty
  • Largoni vëmendjen
  • Gjeni një person që ka telashet e njejta me ty
  • Kujdesuni për veten
  • Ushtroni dhe jini aktivë fizikisht
  • Lëreni këtë ëndërr pas jush
  • Mos u zemëroni

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook